These are the BBO vugraph archives. Our thanks to The Vugraph Project.
Vugraph voice archives can be accessed here.

Recent matches

yymmdd Event Segment Team1 Team2
View
Download
2024-07-22 2024 GNT FINAL Q4 of 4 D25 Luba
Tuncok-H Luba
E Kolesnik-A Grossack
D17 Schreiber
Hampson-B Moss
R Lee-Levin
View
Download
2024-07-21 2024 GNT FINAL Q3 of 4 D25 Luba
E Kolesnik-A Grossack
H Luba-Tuncok
D17 Schreiber
Hampson-B Moss
R Lee-Levin
View
Download
2024-07-21 2024 GNT FINAL Q2 of 4 D 25 Luba
Tuncok-H Luba
E Kolesnik-A Grossack
D 17 Schreiber
Hampson-B Moss
Schreiber-B Miller
View
Download
2024-07-21 2024 GNT FINAL Q1 of 4 D25 Luba
Tuncok-H Luba
E Kolesnik-A Grossack
D17 Schreiber
R Lee-Levin
Schreiber-B Miller
View
Download
2024-07-21 WEST BENGAL STATE CHAMPIONSHIP 2024 FINAL R 7_7 THIRD EYE
S MUKHERJE-V TODI
CHANDU M-BADAL DAS
WIZARD
SHYAMA-ARABINDA
AMITAVA G-SUMIT B
View
Download
2024-07-21 WEST BENGAL STATE CHAMPIONSHIP 2024 FINAL R 6_7 MORAL POWER
SANAT R-RAJENDRA R
S N GHOSH-SEKHAR B
MIX N MATCH
A BANERJEE-SABYA
JAIRUP-PRANAB ROY
View
Download
2024-07-21 WEST BENGAL STATE CHAMPIONSHIP 2024 FINAL R 5_7 THIRD EYE
SUMIT M-V TODI
CHOTON-KACHCHU
MAHARAJA
ABHI-PRASUN
BHABESH-DHRUBA
View
Download
2024-07-21 WEST BENGAL STATE CHAMPIONSHIP 2024 FINAL R 4_7 KINGCOLAC
ABHIRUP-SUDIPTA A
B MONDAL-SUBHASISH
WIZARDS
AMITAVA-TANMOY
SAMAYA P C-MANIK
View
Download
2024-07-21 WEST BENGAL STATE CHAMPIONSHIP 2024 FINAL R 3_7 THIRD EYE
SUMIT M-V TODI
CHOTAN-KACHCHU
CARPEDIUM
S DESAI-LALTU
KINGSHUK B-MOLAY M
View
Download
2024-07-21 WEST BENGAL STATE CHAMPIONSHIP 2024 FINAL R 2_7 MIX N MATCH
BANERJEE-SABYA
JAIRUP-PRANAB ROY
KINGCOLAC
S ROY-TAPAN
ABHIRUP-SUDIPTO A
View
Download
2024-07-21 WEST BENGAL STATE CHAMPIONSHIP 2024 FINAL R 1_7 THIRD EYE
SUMIT M-V TODI
CHANDU -BADAL DAS
Anup Dhar
SWAPAN S-SUMIT SAHA
SAGAR B-TONMOY M
View
Download
2024-07-20 A 2024 GNT SF Q4 of 4 Luba [D25]
Tuncok-H Luba
E Kolesnik-A Grossack
Lipkin [D24]
Hendelman-Tokay
D Gurvich-M Lipkin
View
Download
2024-07-20 B 2024 GNT SF Q3 of 4 Schreiber
R Lee -Levin
B Moss-Hampson
Fendrick
Hudson-Doub
R Fendrick-J Wang
View
Download
2024-07-20 A 2024 GNT SF Quarter 3 of 4 Luba [D25]
Tuncok-H Luba
E Kolesnik-A Grossack
Lipkin [D24]
Hendelman-Tokay
D Gurvich-M Lipkin
View
Download
2024-07-20 B 2024 GNT SF Q2 of 4 Schreiber
B Moss-Hampson
Schreiber-B Miller
Fendrick
Hudson-Doub
J Wang-Hu Brown
View
Download
2024-07-20 A 2024 GNT SF Quarter 2 of 4 D25: Luba
Tuncok-H Luba
E Kolesnik-A Grossack
D24: Lipkin
Hendelman-Tokay
D Gurvich- M Lipkin
View
Download
2024-07-20 2024 GNT SF Q1 of 4 Schreiber
R Lee-Levin
Schreiber-B Miller
Fendrick
Hudson-Doub
R Fendrick-Hu Brown
View
Download
2024-07-20 A GNT 2024 SF Quater 1 of 4 D25 Luba
Tuncok-H Luba
E Kolesnik-A Grossack
D4 Lipkin
Hendelman-Tokay
D Gurvich-M Lipkin
View
Download
2024-07-18 C7-2024WYTC-WROCLAW U26WPairs FN3_3 Team 1
MORAWSKA-NIKLAUS
West-East
Team 2
KEARNEY-COLEY
South-North
View
Download
2024-07-18 A7-2024WYTC-WROCLAW U26Pairs FN3_3 Team 1
CALIPETRE-KAPIRIS
West-East
Team 2
HEIBERG-EV-LAHRMANN
South-North
View
Download
2024-07-18 E7-2024WYTC-WROCLAW U31Pairs FN3_3 Team 1
ROY-GHOSH
West-East
Team 2
ALARDS-EMMERS
South-North
View
Download
2024-07-18 E7-2024WYTC-WROCLAW U31Pairs FN2_3 Team 1
WEI-SUN
West-East
Team 2
BILUSIC-MIJIC
South-North
View
Download
2024-07-18 C7-2024WYTC-WROCLAW U26WPairs FN2_3 Team 1
SKEATE-MACDONALD
West-East
Team 2
BELLOY-NUGUES
South-North
View
Download
2024-07-18 A7-2024WYTC-WROCLAW U26Pairs FN2_3 Team 1
MEIER-XU
West-East
Team 2
GUTH-BELLICAUD
South-North
View
Download
2024-07-18 A7-2024WYTC-WROCLAW U26Pairs FN1_3 Team 1
FRAGOLA-TABATA
West-East
Team 2
PIGULSKI-MADEJ
South-North
View
Download
2024-07-18 C7-2024WYTC-WROCLAW U26WPairs FN1_3 Team 1
KUREK BEAU-SCHLUMBERG
West-East
Team 2
GRYZLO-KAPALA
South-North
View
Download
2024-07-18 E7-2024WYTC-WROCLAW U31Pairs FN1_3 Team 1
FUNG-CHEUNG
West-East
Team 2
BONIN-GUICHET
South-North
View
Download
2024-07-17 A19-2024WYTC-WROCLAW U26Pairs QL6_6 Team 1
FRIESEN-GOOR
West-East
Team 2
WIBERG-BERTHEAU
South-North
View
Download
2024-07-17 A19-2024WYTC-WROCLAW U26Pairs QL5_6 Team 1
STROHSACK-DRNOVSEK
West-East
Team 2
TAKIZAWA-YAMAMOTO
South-North
View
Download
2024-07-17 E11-2024WYTC-WROCLAW U31Pairs QL5_6 Team 1
BAR-KAR
West-East
Team 2
CRISAFULLI-HERMANN
South-North
View
Download
2024-07-17 A18-2024WYTC-WROCLAW U26Pairs QL5_6 Team 1
KRAWIEC-BLASIAK
West-East
Team 2
LUBINA-SZCZUROWSK
South-North
View
Download
2024-07-17 E11-2024WYTC-WROCLAW U31Pairs QL4_6 Team 1
INDREBO-DI BACCO
West-East
Team 2
WU-LAM
South-North
View
Download
2024-07-17 A18-2024WYTC-WROCLAW U26Pairs QL4_6 Team 1
STRAH-MIKOS
West-East
Team 2
BRANDGAARD-ROLF-LARSE
South-North
View
Download
2024-07-17 A19-2024WYTC-WROCLAW U26Pairs QL4_6 Team 1
CALIPETRE-KAPIRIS
West-East
Team 2
FRANCZAK-TROJAN
South-North
View
Download
2024-07-16 Experiment Vug 2023 Jul 1F RR1_10 Team X1
South-North
West-East
Team Y1
West-East
South-North
View
Download
2024-07-16 A19-2024WYTC-WROCLAW U26Pairs QL3_6 Team 1
ZALWOWSKI-GRAS
West-East
Team 2
KORZENIOWS-SCHINDLER
South-North
View
Download
2024-07-16 E11-2024WYTC-WROCLAW U31Pairs QL3_6 Team 1
BROWN-VON OOSTEN
West-East
Team 2
ALARDS-EMMERS
South-North
View
Download
2024-07-16 A18-2024WYTC-WROCLAW U26Pairs QL3_6 Team 1
GROCHOWSKI-JASINSKI
West-East
Team 2
O'FARRELL-CRONE
South-North
View
Download
2024-07-16 A18-2024WYTC-WROCLAW U26Pairs QL2_6 Team 1
SETO-WONG
West-East
Team 2
PIGULSKI-MADEJ
South-North
View
Download
2024-07-16 E11-2024WYTC-WROCLAW U31Pairs QL2_6 Team 1
FUNG-CHEUNG
West-East
Team 2
KALETA-OKUNIEWSKI
South-North
View
Download
2024-07-16 A19-2024WYTC-WROCLAW U26Pairs QL2_6 Team 1
KIELBASA-KEDZIERSKI
West-East
Team 2
BROGELAND-SAETRE
South-North
View
Download
2024-07-16 A19-2024WYTC-WROCLAW U26Pairs QL1_6 Team 1
NISHITA-NAKAMUTA
West-East
Team 2
HEIBERG-EV-LAHRMANN
South-North
View
Download
2024-07-16 A18-2024WYTC-WROCLAW U26Pairs QL1_6 Team 1
WIBERG-BERTHEAU
West-East
Team 2
GOSS-MORGAN
South-North
View
Download
2024-07-16 E11-2024WYTC-WROCLAW U31Pairs QL1_6 Team 1
PETRUCZENK-PILACHOWSK
West-East
Team 2
SARKAR-BASU
South-North
View
Download
2024-07-15 BBO1-2024WYTC-Wroclaw-U26 FNRR3_3 FRANCE U26
BELLICAUD-GUTH
TABATA-FRAGOLA
SKAFFATAR
FRIESEN-GOOR
NIJSSEN-VAN DE PAV
View
Download
2024-07-15 BBO4-2024WYTC-Wroclaw-U31 FNRR3_3 ANIA
PIGULSKI-MADEJ
BEJENKA_-ZAREBA_
FRANCE U31
BEDOUET-VALLET
DEHEEGER_-GUICHET_
View
Download
2024-07-15 BBO3-2024WYTC-Wroclaw-U26W FNRR3_3 POLAND 1
LUCKA-SUSZANOWIC
NIKLAUS-MORAWSKA
AUSTRALIA
DAVEY-MORGAN
SHAH-CHOWDHURY
View
Download
2024-07-15 BBO2-2024WYTC-Wroclaw-U21 FNRR3_3 POLAND U21
BAK-KURLIT
KULA-BEREZA
BRIDGECHAMP
PETELKO-RETTER
MOSKOVITZ-MSIKA
View
Download
2024-07-15 BBO3-2024WYTC-Wroclaw-U26W FNRR2_3 FRANCE U26W
KUREK-BEAU-SCHLUMBERG
BELLOY-NUGUES
POLAND 1
SUSZANOWIC-LUCKA
NIKLAUS-MORAWSKA
View
Download
2024-07-15 BBO4-2024WYTC-Wroclaw-U31 FNRR2_3 ZG HC
ZORANOVIC-PEPIC
KATUSIC_-FERENCA_
ANIA
BEJENKA-ZAREBA
PIGULSKI_-MADEJ_
View
Download
2024-07-15 BBO2-2024WYTC-Wroclaw-U21 FNRR2_3 RDFZ B
Y YANG-B ZHANG
WU-ZHU
POLAND U21
BAK-KURLIT
KUFLOWSKI-OKRZESIK
View
Download
2024-07-15 BBO1-2024WYTC-Wroclaw-U26 FNRR2_3 HELLAS U26
PAPASPYROU-KAPIRIS
SKORDAS-POLLATOU
FRANCE U26
FRAGOLA-TABATA
BELLICAUD-GUTH
View
Download
2024-07-15 BBO4-2024WYTC-Wroclaw-U31 FNRR1_3 ANIA
PIGULSKI-MADEJ
BEJENKA_-ZAREBA_
POLISH DODOS
MAJEWSKI-TRENDAK
PALUSZEK_-ANDRUSZKIE
View
Download
2024-07-15 BBO3-2024WYTC-Wroclaw-U26W FNRR1_3 POLAND 1
LUCKA-SUSZANOWIC
NIKLAUS-MORAWSKA
POLAND 2
FRECHOWICZ-PUSTULKA
TROJANSKA-FORYS
View
Download
2024-07-15 BBO2-2024WYTC-Wroclaw-U21 FNRR1_3 POLAND U21
BAK-KURLIT
KULA-BEREZA
BLUE WRATISLAVIA
BETLINSKI-KASPERCZYK
SWIATKOWSK-CIMR
View
Download
2024-07-15 BBO1-2024WYTC-Wroclaw-U26 FNRR1_3 FRANCE U26
TABATA-FRAGOLA
GUTH-BELLICAUD
TEAM FUNBRIDGE BLUE
KOLESNIK-J PATREUHA
ROMBAUT-ABRAGI
View
Download
2024-07-14 BBO2-2024WYTC-Wroclaw-U26 SW10_10 TEAM FUNBRIDGE BLUE
ROMBAUT-ABRAGI
PATREUHA-KOLESNIK
JAPAN
TAKIZAWA-YAGISHITA
SONG-YAMAMOTO
View
Download
2024-07-14 BBO1-2024WYTC-Wroclaw-U26 SW10_10 FRANCE
TABATA-FRAGOLA
GUTH-BELLICAUD
COOD LIFE
MANN-SANDIN
MEIER-M XU
View
Download
2024-07-14 BBO4-2024WYTC-Wroclaw-U21 SW10_10 BRIDGECHAMP
MOSKOVITZ-MSIKA
PETELKO-RETTER
SECRET SHOT
ZABRADI-DEZSO
WARLENIUS-LICHTENSTE
View
Download
2024-07-14 BBO3-2024WYTC-Wroclaw-U31 SW10_10 ANIA
PIGULSKI-MADEJ
BEJENKA_-ZAREBA_
ZG HC
KATUSIC-FERENCA
ZORANOVIC_-PEPIC_
View
Download
2024-07-14 BBO4-2024WYTC-Wroclaw-U21 SW9_10 BRIDGECHAMP
RETTER-PETELKO
MOSKOVITZ-MSIKA
FRANCE 1
BEN GUIGUI-CHANAL
BONIN-BENS
View
Download
2024-07-14 BBO1-2024WYTC-Wroclaw-U26 SW9_10 FRANCE
TABATA-FRAGOLA
BELLICAUD-GUTH
JAPAN
NISHITA-NAKAMUTA
YAGISHITA-TAKIZAWA
View
Download
2024-07-14 BBO3-2024WYTC-Wroclaw-U31 SW9_10 ANIA
PIGULSKI-MADEJ
BEJENKA_-ZAREBA_
POLAND
GROCHOWSKI-JASINSKI
ROSIKIEWIC-TROJANSKI_
View
Download
2024-07-14 BBO2-2024WYTC-Wroclaw-U26 SW9_10 HELLAS U26
PAPASPYROU-SOUMPLIS
SKORDAS-KAPIRIS
SKAFFATAR
NIJSSEN-VAN DE PAV
GOOR-FRIESEN
View
Download
2024-07-14 BBO1-2024WYTC-Wroclaw-U26 SW8_10 FRANCE
TABATA-FRAGOLA
GUTH-BELLICAUD
SKAFFATAR
NIJSSEN-PAVERD
FRIESEN-GOOR
View
Download
2024-07-14 BBO3-2024WYTC-Wroclaw-U31 SW8_10 ANIA
PIGULSKI-MADEJ
BEJENKA_-ZAREBA_
SAMI
BILUSIC _-MIJIC_
TSENG_-CHANDY_
View
Download
2024-07-14 BBO4-2024WYTC-Wroclaw-U21 SW8_10 POLAND U21
BAK-KURLIT
BEREZA-KULA
FRANCE 1
BEN GUIGUI-CHANAL
BONIN-BENS
View
Download
2024-07-14 BBO2-2024WYTC-Wroclaw-U26 SW8_10 HELLAS U26
SKORDAS-POLLATOU
SOUMPLIS-PAPASPYROU
FRENEMIES
BROGELAND-SAETRE
OEBERG-AUSTAD
View
Download
2024-07-14 BBO1-2024WYTC-Wroclaw-U26 SW7_10 FRANCE
TABATA-FRAGOLA
GUTH-BELLICAUD
HELLAS U26
SKORDAS-KAPIRIS
PAPASPYROU-SOUMPLIS
View
Download
2024-07-14 BBO3-2024EYTC-Wroclaw-U31 SW7_10 ANIA
PIGULSKI-MADEJ
BEJENKA_-ZAREBA_
CARDSAGAINSTURSAN
PABST-LITTERST
DI BACCO_-FARWIG_
View
Download
2024-07-14 BBO2-2024WYTC-Wroclaw-U26 SW7_10 POLAND
BAZYLUK-KIELBASA
CICHY-KEDZIERSKI
SKAFFATAR
FRIESEN-GOOR
NIJSSEN-VAN DE PAV
View
Download
2024-07-14 BBO4-2024EYTC-Wroclaw-U21 SW7_10 POLAND U21
BAK-KURLIT
OKRZESIK-KUFLOWSKI
RDFZ B
HANXI MA-ZIAO WANG
YANG-ZHANG
View
Download
2024-07-14 BBO3-2024EYTC-Wroclaw-U31 SW6_10 WASHED UP
DONATI-VAN OOSTEN
BROWN_-KAPLAN_
ANIA
BEJENKA-ZAREBA
PIGULSKI_-MADEJ_
View
Download
2024-07-14 BBO1-2024WYTC-Wroclaw-U26 SW6_10 POLAND
KIELBASA-BAZYLUK
KEDZIERSKI-CICHY
COOD LIFE
MANN-SANDIN
MEIER-M XU
View
Download
2024-07-14 BBO4-2024EYTC-Wroclaw-U21 SW6_10 POLAND U21
KUFLOWSKI-OKRZESIK
KULA-BEREZA
RDFZ G
HONGKAI WA-H CAI
GE-GE
View
Download
2024-07-14 4th Ganesha Bridge Open Tournament FINAL 7 of 7 PON JATIM BTC
RONNY-YOUBERTH
SANTJE-FERRY
METAFORSA MIX DKI
Joice -Leslie
LUSJE-TAUFIK
View
Download
2024-07-14 BBO2-2024WYTC-Wroclaw-U26 SW6_10 HELLAS U26
PAPASPYROU-SOUMPLIS
KAPIRIS-SKORDAS
TEAM FUNBRIDGE BLUE
ROMBAUT-ABRAGI
PATREUHA-KOLESNIK
View
Download
2024-07-14 4th Ganesha Bridge Open Tournament FINAL 6 of 7 GANESHA METAFORSA
Paulus-Kikik
RACHMA-ABAH
DJARUM LA LADIES
Suci-Nana
CONNY-RURY
View
Download
2024-07-14 4th Ganesha Bridge Open Tournament FINAL 5 of 7 PON JATIM BTC
SANTJE-FERRY
SUMARAUW-ELTANTO
CLIMANUSA
Franky-Jimmy
TOBING-GEORGE
View
Download
2024-07-14 4th Ganesha Bridge Open Tournament FINAL 4 of 7 GANESHA METAFORSA
Paulus-Kikik
LUCKY-EDWIN
CLIMANUSA
Franky-Jimmy
TOBING-GEORGE
View
Download
2024-07-13 Finnish Cup 2024 Half 2 Katin kontit
Nordgren-Sandstr
Mikko N-Lasse B
Koivu
Aimala-Koivu
Juho G-Mauri S
View
Download
2024-07-13 Finnish Cup 2024 Half 1 Katin kontit
Maria Nord-Kati Sands
Mikko N-Lasse B
Koivu
Mauri Saas-Juho Grans
Antti A-Osku K
View
Download
2024-07-13 BBO2-2024WYTC-Wroclaw-U26 SW5_10 FRENEMIES
BROGELAND-SAETRE
OEBERG-AUSTAD
COOD LIFE
SANDIN-MANN
MEIER-XU
View
Download
2024-07-13 BBO1-2024WYTC-Wroclaw-U26 SW5_10 FRANCE
BELLICAUD-GUTH
TABATA-FRAGOLA
POLAND
P PATREUHA-CICHY
KIELBASA-BAZYLUK
View
Download
2024-07-13 BBO3-2024EYTC-Wroclaw-U31 SW5_10 ANIA
PIGULSKI-MADEJ
BEJENKA_-ZAREBA_
CHINA SUN
YIN-Y ZHOU
WEI_-SUN_
View
Download
2024-07-13 BBO4-2024EYTC-Wroclaw-U26W RR5_9 WZBS
GORWA-GLURA-KARA
MACKOWIAK-SLEBZAK
JENTERNE
BUNE-BUNE
STATLE-BREKKE
View
Download
2024-07-13 BBO4-2024EYTC-Wroclaw-U26W RR4_9 AZS UW PTC PIAST
GALA-MISZCZUK
REGULA-BERUT
POLAND 1
SUSZANOWIC-LUCKA
MORAWSKA-NIKLAUS
View
Download
2024-07-13 BBO1-2024WYTC-Wroclaw-U26 SW4_10 TEAM FUNBRIDGE BLUE
J PATREUHA-KOLESNIK
HEIBERG-EV-LAHRMANN
FRANCE
TABATA-FRAGOLA
GUTH-BELLICAUD
View
Download
2024-07-13 BBO2-2024WYTC-Wroclaw-U26 SW4_10 POLAND
BAZYLUK-PATREUHA
KEDZIERSKI-KIELBASA
FRENEMIES
BROGELAND-SAETRE
OEBERG-AUSTAD
View
Download
2024-07-13 DM Mixed Par 2024 Sektion 4 Team 1
J Pedersen-H Rasmusse
West-East
Team 2
V Lund-
South-North
View
Download
2024-07-13 BBO3-2024EYTC-Wroclaw-U31 SW3_10 ANIA
PIGULSKI-MADEJ
BEJENKA-ZAREBA
POLISH DODOS
ANDRUSZKIE-PALUSZEK
TRENDAK-KONOPKO
View
Download
2024-07-13 BBO1-2024WYTC-Wroclaw-U26 SW3_10 POLAND
P PATREUHA-CICHY
KIELBASA-KEDZIERSKI
TEAM FUNBRIDGE BLUE
KOLESNIK-J PATREUHA
HEIBERG-EV-LAHRMANN
View
Download
2024-07-13 BBO4-2024EYTC-Wroclaw-U26W RR3_9 CLEO
SULLIVAN-BAUMGART
van der VA-LEJEUNE
NEW FRIENDS
DESCHENES-LIANG
MATHISEN-FIBERT
View
Download
2024-07-13 BBO2-2024WYTC-Wroclaw-U26 SW3_10 FRANCE
BELLICAUD-GUTH
FRAGOLA-TABATA
WZBS DABROWKA
VAN DER WE-GOSCIANSKI
PILAT-NAWROCKI
View
Download
2024-07-13 BBO3-2024EYTC-Wroclaw-U31 SW2_10 EXPIRED YOUTH
WAI YEE FU-CHEUNG
WU_-SIN MING L
CHINA SUN
CHANG LIU-Y ZHOU
WEI_-SUN_
View
Download
2024-07-13 DM Mixed Par 2024 Sektion C Team 1
J Pedersen-H Rasmusse
West-East
Team 2
G Blansjaa-E Christen
South-North
View
Download
2024-07-13 4th Ganesha Bridge Open Tournament FINAL 3 of 7 PON JATIM BTC
SANTJE-FERRY
SUMARAUW-ELTANTO
DJARUM LA (LADIES)
Suci-Nana
SUMAMPOW-ANDHANI
View
Download
2024-07-13 BBO1-2024WYTC-Wroclaw-U26 SW2_10 POLAND
BAZYLUK-KIELBASA
PATREUHA-CICHY
HELLAS U26
SOUMPLIS-PAPASPYROU
KAPIRIS-SKORDAS
View
Download
2024-07-13 BBO2-2024WYTC-Wroclaw-U26 SW2_10 TEAM FUNBRIDGE BLUE
ROMBAUT-ABRAGI
PATREUHA-KOLESNIK
SKAFFATAR
FRIESEN-GOOR
NIJSSEN-VAN DE PAV
View
Download
2024-07-13 BBO4-2024EYTC-Wroclaw-U26W RR2_9 JENTERNE
BUNE-BUNE
BREKKE-STATLE
FRANCE
BELLOY-NUGUES
KUREK-BEAU-SCHLUMBERG